Poszukiwania profesjonalnej pomocy terapeuty w Internecie, warto w pierwszym kroku skorzystać z Google.

Na obecną chwilę coraz więcej osób przekonuje się do tego, by rzeczywiście zrobić użytek z pomocy psychologa lub terapeuty, w rozwiązaniu różnych swoich problemów. To dobrze rokuje. Jeszcze powiedzmy dekadę temu, chodzenie do psychologów czy korzystanie z terapii w jakiejkolwiek formie indywidualnej lub grupowej, było ogromnym tabu. Co się właściwie zmieniło? Z dużym prawdopodobieństwem ma na to wpływ dynamika zmian społecznych. Coraz łatwiej przebiegający dostęp do informacji i większa ogólna świadomość najrozmaitszych zagrożeń, mających bezpośredni związek ze stanami zaburzeniowymi, stresem etc.

Jak dzisiaj namierzyć psychologa, gdy nie wiemy bezpośrednio gdzie się zwrócić?

W tym przypadku ewidentnie dobrym działaniem okaże się wykorzystanie wyszukiwarki. W zasadzie, trzeba wpisać to czego szukamy, jak z wszystkimi innymi wyszukaniami. Czyli w tym wypadku, chcąc znaleźć psychoterapeutę, wpisujemy hasło: psychoterapeuta i dodajemy miasto. Przykład: psychoterapeuta Katowice. I już mamy dostęp do wyników, docierając tym samym do specjalistów działających na terenie tego miasta. To bardzo prosta rzecz. Istotniejszym czynnikiem jest to, byśmy naprawdę sprawnie oraz błyskawicznie to załatwili.

Co jest najważniejsze?

Następnie, gdy już zlokalizujemy ostatecznie interesującego nas terapeutę, trzeba jak najszybciej się skontaktować. Odwlekanie i odkładanie w czasie to w tym przypadku najgorsza możliwa metoda. W psychologii taki mechanizm nazywa się odraczaniem. Można też potraktować go w kategoriach wyparcia. Czyli nie będziemy absolutnie przyjmować do siebie, że mamy jakąś kwestię do rozwiązania. A odraczamy, czyli odwlekamy w czasie działanie, też na swoją niekorzyść. To bierze się z lęku przed zmianami. Ale to właśnie zachodząca zmiana będzie najistotniejsza. A pod okiem terapeuty, potem na pewno przyniesie pożądany efekt. Warto o tym pamiętać, im szybciej przejdziemy do działania, tym szybciej dostrzeżemy i poczujemy rezultaty. A finalnie rozwiążemy swój problem.

Comments are closed.